Dotazník!

Zabere jen pár minut a otázky jsou vhodné jak pro stále čtenáře, tak pro nové návštěvníky.

Nová adresa

Navštivte slony v ráji, nové články vychází tam!
________________________________________________________

Svět knihy, údajně chaotický den 3.

19. května 2016 v 20:36 | Ki Rinne |  Svázáno s knihou
Nastala nám sobota a s ní tak i jeden z nejrušnějších dní veletrhu. Návštěvníků bylo všude spousty, docházely nám programy a letáky, přesto dle mého názoru prostory vypadaly prázdněji než minulý rok. A jak tedy sobota probíhala?


Na sobotu jsme se připravovali jako na velmi chaotickou. Musím říct, že já jsem až takový rozdíl nepocítila, měla jsem "hlavní" směnu až od odpoledne do večera... Ale prostě minulý rok to bylo horší. Teď lidé chodili zásadně v hloučcích a mezitím jsme mohli sledovat leda tak poletující hmyz. Který tam - mimochodem - také nebyl.
Navíc nám došly programy. Úplně všude, stále někdo chodil od různých stánků, jestli nemáme program. Tak nevím, to byla taková závratná návštěvnost, každý návštěvník ukořistil co nejvíce výtisků nebo jich bylo opravdu tak málo? Ještě nikdy se to prý nestalo.

Na druhém stánku, kde jsem byla dopoledne, to bylo lepší. Tam jsem alespoň mohla stále dávat nákupy do tašek, sledovat besedy a autogramiády s autory a obdivovat pandičky. Bylo by lepší, kdyby rozdávali plyšové slony, toho bych ukořistila stoprocentně :)

Úplně poprvé jsem dostala jen tak něco zdarma. Jak jsem psala výše, měla jsem odpolední směnu, která mi končila v sedm hodin, tedy když veletr končil. A tak bylo jasné, že nikdo už takhle večer chtít nic nebude. Na stánku jsem osaměla, což se nikdy nestávalo. A právě v tu chvíli kolem procházela paní, která rozdávala saláty, které zbyly. Zaskočeně (málem jsem spadla ze židle, kam jsem se mezitím přemístila) jsem na ni zavolala, že děkuji, a se zadostiučiněným úsměvem čekala, až se vrátí někdo ze stánku a bude mi závidět. Radost k nepopsání!


Chcete se na závěr pobavit na můj účet? Ten Portugalec (o kterém jsem snad psala v jednom z minulých článků), co vlastně není Portugalec ale Švýcar, se mě snažil napálit. Mluvil na nás anglicky a když se kolega zeptal, co říkal, přeložila jsem to jako "nejde jim internet". Načež se Portugalec ozval celkem ucházející češtinou - "já říkal, že nemáme kabel od internetu". Naše výrazy musely být k nezaplacení!

Účastnil se někdo sobotního programu na Světě knihy? Co pěkného jste zhlédli?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívíte Svět knihy 2016?

Ano
Ještě nevím
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama