Dotazník!

Zabere jen pár minut a otázky jsou vhodné jak pro stále čtenáře, tak pro nové návštěvníky.

Nová adresa

Navštivte slony v ráji, nové články vychází tam!
________________________________________________________

Největší blogové chyby (alespoň podle slonů)

24. ledna 2016 v 18:50 | Ki Rinne |  Ostatní články
Vím, že články na toto téma psalo už spousty lidí... Ale téma týdne, které je teď, k tomu přímo svádí. Tudíž si pojďte (po stopadesáté) přečíst "největší" blogové chyby! :)
PS: Doufám, že mou největší chybou není zveřejnění tohoto článku xD


Špatný design
Nevím, jestli zrovna já mohu o tomto mluvit - zatím si na mou tvorbu designů nikdo nestěžoval.

  • Barva bijící do očí
Toto naštěstí není problémem většiny blogů, ale i tak čas od času narážím na svítivé (až nečitelné) barvy nebo do očí bijící pozadí stránky… Neříkám, že nutností je mít jednobarevné, třeba bílé pozadí stránky - třeba i taková fotka je super! Jen trochu s citem s barvami…

  • Barevná kombinace
Barevná kombinace, kdy je písmo jen trochu světlejší či tmavší než pozadí, také není podle mnohých vhodná kombinace - po chvíli čtení začínají bolet oči. Stejně tak se nedoporučuje ani kombinace černého pozadí textu a bílého/červeného písma.

Písmo
Na delší texty se údajně lépe hodí patkové písmo - já sama mám ale na blogu bezpatkové a ve čtení mi nijak nebrání. Rozdíl je, to neříkám.
Velikost písma se ve Wordovských dokumentech doporučuje 12. Tištěné knihy se (k mému údivu) tisknou velikostí 10,5. A blog? Pro mě je ideální 14. Nic tak nemusím přibližovat či oddalovat a písmo je čitelné i na mobilu.

Rušivé elementy
Podtržení, zvýraznění textu a kurzíva v každé větě článku - to je podle mě pořádně rušivé! Používat tedy v přiměřeném množství.

  • Gify, měnící se obrázky a obrázky
Když se nachází jeden gif v menu, dá se to snést. Ale pokud jich je menu plné odshora až dolů, to je poté těžší. Kolikrát mě v čtení článku natolik ruší, že mám problém dočíst jej do konce. Vše ale záleží na rozhodnutí majitele blogu…
Obrázky - na začátku článku jeden, druhý popřípadě na konci - s tím souhlasím. Mnohdy pomáhají textu porozumět, doplnit jej nebo vytvořit atmosféru. Pokud ale ke každému odstavci spadá jeden obrázek (a článek není původem návod nebo je nevyhnutelné, aby obrázky se v textu obrázky nacházely), není to podle mě dobře, čtenáři se víc soustředí na obrázky než na samotný text…

Gramatika

To je kapitola sama o sobě.
Nejvíc mě vytáčí, když vidím oznámení v úvodu článku, ať si čtenáři nevšímají gramatických chyb. To je tak těžké si článek po sobě přečíst? Nebo jej zkopírovat do Wordu/e-mailu/atd., kde se chyby a překlepy samy zobrazují?
Netvrdím, že musí být všichni dokonalí a psát bez jediné chybičky - blog je přeci koníček. Navíc každý dělá chyby. Ale trochu se češtině pověnovat (jaké krásné slovo) bychom mohli, ne?

Délka článku

Samotná záleží na autorovi, to bezpochyby. Také záleží na typu článku - ačkoliv i recept je často mnohonásobně delší, než některé články, které mají délku jedné či dvou vět.
Na druhou stranu mi přijde, že články, které mají víc jak 5 A4 ve Wordu (schválně jsem stvořila anketu, abych viděla názory i ostatních), některé čtenáře odradí…

Doufám, že jsem na nic podstatného nezapomněla a nikoho svým článkem nepobouřila, já osobně jej neberu jako kritiku, jen jako poukázání na chyby. Berte v potaz, že toto jsou mé názory, s vaším se tedy mohou lišit.

Zdroje, které jsem použila "pro kontrolu" mých názorů:
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Avannea Avannea | Web | 25. ledna 2016 v 18:45 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím s tím, že křiklavé barvy a špatné sladění barvy pozadí stránky a písma na ní se opravdu někdy nedá číst. Osobně jsem narazila i na takové blogy, které měly v designu na pozadí nějaký text a ten se táhl i přes stránku a text nebyl vůbec vidět a dal se přečíst jedině tehdy, když si ho člověk celý označil - to vážně není dobré. Spousta blikajících obrázků také ne ;) Vypadá to tam jako v baru na nějakém automatu a člověk neví kam se dřív koukat. Gramatika je skutečně bijící do očí - občasné překlepy nebo hrubky se dají, ale když už i název článku je napsaný tak hrubě, že to bije do očí... takové články a mnohdy tedy i celé blogy mě často odradí. Neříkám, že nikdo nemůže udělat chybu ;) Délka je také důležitá, ani moc krátké, ani moc dlouhé - když to nemůžu přečíst během pár minut (max. 20-30), přestane mě to i bavit a vracet se k tomu se mi potom zase nechce, takže ano, je to na každém, ale jak jsi napsala, texty, které mají 5 A4 a více je lepší rozdělovat ;) Člověk se na to, když je to moc dlouhé (i když třeba zajímavé) prostě přestane soustředit - (na jednu věc se - pokud si to dobře pamatuji- člověk dokáže maximálně soustředit asi tak 20 min.)
Každopádně je super, že jsi takovýto článek sepsala ;) Těším se brzy na nějakou novou povídku, Avann :D

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 26. ledna 2016 v 21:53 | Reagovat

V mojom rebríčku chýb, ktoré bránia úspechu, je určite dizajn, farebná kombinácia, gramatika a tak nejak celková úroveň článku - pomer rozsahu k obsahu.
Čo sa gifov týka, príliš ich nemusím. A obrázkov by tiež nemalo byť nekonečno. Používam väčšinou jeden alebo dva, aby zas čitateľa neodrádzala masa textu.

3 Ki Ki | E-mail | Web | 27. ledna 2016 v 11:13 | Reagovat

[1]: To přirovnání k automatu se mi líbí xD
Na design s písmem jsem už také narazila a upřímně mne nebaví text stále označovat - abych to četla, musí mě obsah opravdu hodně zaujmout.

[2]: Jojo, jeden nebo dva obrázky jsou ideální, když je text dlouhý a je možnost, že tím potencionální čtenáře odradí :)
Nicméně zase dávat do textu obrázky, které se článkem vůbec nesouvisí jen proto, že autor má strach, že text nikdo nebude číst - to mi přijde horší, než kdyby obrázek chyběl. S tímhle jsem se už setkala...
Pak mi ale články (a to nevím, jestli jsem to výše napsala, hodilo by se tam), kde úplně chybí text a obsahuje jen obrázky, přijdou zbytečné. Samozřejmě tím nemyslím autorovy vlastní fotografie nebo kresby, ale obrázky například z Google.
Jinak děkuji moc za komentář :)

4 ichi ichi | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 21:00 | Reagovat

Souhlas, souhlas a zase souhlas! Hlavně s tou gramatikou. Je děsně otravný, když ti člověk řekne, že pravopis není důležitý a že je to ztráta času. Proč je tak těžký článek napsat prve v textovém editoru, který SÁM chyby najde a většinou SÁM opraví? Lidská lenost a nadutost opravdu nemá mezí. xD
Jinak ještě bych přidala něco ke vzhledu a tím je obrovské záhlaví přes celý display, který má v mém případě úhlopříčku 17''. xD

5 Tanith Tanith | Web | 1. února 2016 v 16:00 | Reagovat

Já taky například nemám ráda, když si na blogu chci rozkliknout rubriku a zjistím, že v ní naprosto nic není. Neříkám, že je to nějaká fatální chyba, ze které bych lezla po stropě a překousávala kabel od myši, ale když pak člověk narazí na blog, který má v menu plno rubrik a v nich nic, nemůže se zbavit dojmu, že si z něj autor dělá srandu.
Co se týče délky článku, tak od tradičně dlouhých textů jsem upustila od té doby, co jsem zjistila, že se je nikdo nenamáhá číst. Proto většinou spíše volím kratší útvary, u kterých mám alespoň malou naději, že je někdo dočte. Sama proti delším článkům nic nemám, zvlášť pokud mají myšlenku a jsou pěkně napsané.
Se všemi ostatními body souhlasím, hlavně s tou gramatikou (chybovati je lidské, ale co je moc...) a rušivými elementy

6 Ki Ki | E-mail | Web | 2. února 2016 v 14:15 | Reagovat

[4]: To se záhlavím je pravda, ale nejhorší to je číst pak na mobilu xD
Teď abych si dávala větší pozor při vytváření dalšího designu, mám totiž menší display a pak tam vznikají ta bezbarvá místa! (ale to je mimo... xD)

[5]: Mám pocit, že i u mne se nachází prázdné rubriky... To abych je napravila :) Ale je to fakt, tenhle nedostatek jde ještě prominout u začínajících blogů, jenže když člověk narazí na blog existující x měsíců a sloupec prázdných rubrik... Na druhou stranu mně třeba i vadí, když se na nějakém blogu nachází až moc rubrik - zdá se mi to nepřehledné.
To je škoda, většina už od dlouhých článků upustila, ale přitom by jich jistě byla spousta kvalitních. Ale samozřejmě také záleží na typu článku... Ono se přece jenom čte líp poutavá povídka o 7 A4 oproti například stejně dlouhé úvaze. Alespoň podle mne.
Každopádně kdyby ses rozhodla zveřejnit něco delšího, já číst budu :-D

7 Mykolas Caine Mykolas Caine | 25. února 2016 v 17:46 | Reagovat

Souhlasím, ale takových článků už tu bylo.... nechápu co dělá na úvodu blog.cz :D je tuctový, probírá se to pořád dokola. Neměly by se dávat tipy na něco originálního? :D

8 Ki Ki | E-mail | Web | 25. února 2016 v 18:14 | Reagovat

[7]: Fajn, tentokrát musím souhlasit já. Nemyslím, že u mě na blogu by se našlo něco méně originálnějšího, natož pak někde jinde. Tím ale neříkám, že nejsem ráda na úvodu. :)

9 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. února 2016 v 18:24 | Reagovat

Jo, s tím se nedá nesouhlasit, tohle jsou takové největší nešvary. I když u délky bych přidala i moc krátkou. Mně vůbec nevadí číst články xstránkové, pokud v nich jsou dobře podané informace. Sama píšu články většinou dost dlouhé, jen nevím na kolik stran, protože pokud je náhodou nepíšu ve vlaku, tvořím je přímo v administraci. Ale na druhou stranu, když někdo jako článek vydá odstavec o třech větách nebo rovnou jedno video z youtube a k tomu nic, to mě naštve víc než elaborát.
Ale u dlouhého je pak velmi důležité dělat odstavce. A čím delší článek, tím by měly být odstavce kratší. Blok nepřerušeného textu od nějakých deseti řádků se číst nedá, ať je pak dlouhý jak chce.

10 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. února 2016 v 18:27 | Reagovat

[7]: Jenže to už těžko říct. Všechny obecné rady už se všude vyskytly mockrát a jakmile zajedeš do detailů, tak už se to na blogu nedá použít všeobecně. Originální typy na chyby na blogu by mohly být leda tak o nastavování obrázků, o formátování článků, o emotikonech, způsobu uvádění zdroje a podobně, ale protože blog není nic oficiálního, neplatí na něm žádné jednotné normy a tohle všechno už může být podle libosti autora a chybou to vlastně nebude. Nechat čtenáře vůbec článek přečíst, vyhodit rušivé elementy a psát správně, s tím se nedá odporovat, ale detaily už jsou pak relativní.

11 Naděje Naděje | Web | 25. února 2016 v 18:32 | Reagovat

Souhlasím s tím, že vzhled blogu dělá hodně. Mě stačí jen vejít na blog a jakmile spatřím hromadu blikajících růžiček, tak prchám hodně rychle pryč a obsah mě vůbec nezajímá. Sama se snažím mít vzhled takový poklidný, aby se to prostě dobře četlo. Další z věcí co mě na blocích vadí je střídání malých a velkých písmen, to taky prchám a naštěstí už hodně dlouho jsem se s tímto jevem nesetkala. Už delší dobu se tady na blogu motám a zatím jsem našla opravdu jen málo blogů co by se daly číst. Nějak mi to přijde častokrát hrozně povrchní.

12 cyber-princess cyber-princess | Web | 25. února 2016 v 19:01 | Reagovat

No mě se můj design líbí, vždycky jsem milovala prelacanost ale tentokrát jsem zvolila jednoduchost a citim se lip :D nevim jestli mám na blogu chyby které tu popisujes a byla bych moc ráda kdyby jsi můj blog ohodnotila, strašně me zajímá tvůj názor :)

13 Lucka Lucka | E-mail | Web | 25. února 2016 v 19:25 | Reagovat

Souhlasím, kromě gramatiky, kterou docela hodně sleduju, je pro mě ještě hrozný text, který je mnohdy nečitelný. Některé blogerky si myslí, že když budou mít v pozadí textu obrázky, bude to vypadat super, ale pro čtenáře se to tím pádem stává naprosto nečitelné. :-/ Hezky napsané. :-)

14 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 25. února 2016 v 20:00 | Reagovat

Já osobně nemám ráda články, kde se mi text nevejde na monitor a já musím s každým řádkem posunovat doprava a doleva...
Vůbec nevím, jestli se to nějak jmenuje, já jsem na tohle tupá, ale jako obyčejného čtenáře mě to obvykle rozhodí tolik, že čtení prostě vzdám. Většinou :-)
A červené písmo na černém, to je tedy taky požitek :-)

15 Kikabu Kikabu | E-mail | Web | 25. února 2016 v 21:35 | Reagovat

Tak rozhodně je pravda, že články, které jsou sáhodlouhé a bez jakéhokoli členění, nijak zvlášť nevyhledávám. :-)
Dřív jsem měla blog s velice nápadným pozadím, až mi ho jiné blogerky vytýkaly, tak jsem design změnila. I kombinace, které občas vidím, jsou dosti diskutabilní. A neznamená to jen tmavou na tmavé (či červenou na černé). Ale třeba žlutou na růžové či naopak. :-P
A s tím textem je to trochu složitější. Já osobně mám radši písmo patkové. Na delší texty by mělo být, protože "lépe vede oči při čtení" (citace naší učitelky na IVT). Na nadpisy by zase mělo být písmo bezpatkové. Já většinou používám tedy patkové, ale i na nadpisy. Nakonec, je to vlastně každého věc. :-)

16 Nekra Nekra | 25. února 2016 v 21:41 | Reagovat

Ano, některé mé názory se od tvých liší.
Třeba mi nevadí a vůbec nepovažuju za chybu bílý text na černém pozadí (červený ano, zčásti kvůli starší technice).

Jestli je písmo patkové nebo nepatkové, to vůbec neřeším, nevím ani, čím se to liší a je mi to šumák. Za mnohem důležitější pro dobrou čitelnost považuju rozdělování do odstavců - jednolitý flák textu se čte mnohem hůř než text členěný do odstavců.

Články ohledně "délky" rozlišuji jen na "dlouhé" a "krátké" a odhaduji to podle velikost posuvníku stránky.

Nekontroluji si, kolik A4 to má we Wordu. Nicméně také záleží na čtivosti stylu, u čtivějších autorů či autorek není problém ani dlouhý text, u těch nudnějších naopak může být utrpením i krátký (řešením je to nečíst).

S gramatikou a otravnými (do očí bijícími) barvami a příliš (rychle) pohybujícími se obrázky souhlas, tomi taky vadí, na to se nedá koukat (hlavně na ostré barvy a pohyblivé obrázky teda). Statické obrázky v neagresivních barvách mi nevadí.

17 Liv Liv | Web | 25. února 2016 v 22:36 | Reagovat

Tak zrovna vzhled blogů je mi celkem fuk, protože si články čtu v tom "čtecím režimu" v prohlížeči na mobilu i v počítači. Všechny blogy u mě tedy vypadají stejně, podle mého. :-)
Co mi ale vadí, je text nezarovnaný do bloku, nijak nečleněný a plný chyb. Naštěstí články obsahově kvalitní bývají v pohodě i svou formou.

18 Zelený jezevčík Zelený jezevčík | Web | 25. února 2016 v 23:16 | Reagovat

Nesouhlasím s tou délkou. Čtenář, který se na článek vybudne jen kvůli délce je lenoch.
Jinak naprostý souhlas. :)

19 Mykolas Caine Mykolas Caine | 26. února 2016 v 9:01 | Reagovat

[8]: To je jasné, kdo by tam nebyl rád :3 A já Ti to o moc přeji. Ale už i vůči Tobě to je takové... no prostě se u Tebe dá vybrat lépe.

[10]: Souhlasím. :3 A určitě jsem pro aby se to dokola opakovalo, i když dle mně neplatí "Opakování matka moudrosti" ale prostě mám pocit, že autorku trošku správce i schodil, dal jí na úvod tuctový článek, když ona tu má věci mnohem zajímavější.

20 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 26. února 2016 v 10:22 | Reagovat

Pokud je článek dlouhý, tak mě také odradí. Na druhou stranu, pokud je vhodně proložen obrázky, tak ho přečtu s větší chutí než desetiřádkový odstavec. Jinak s tebou souhlasím.

21 Lenna68 Lenna68 | Web | 26. února 2016 v 12:10 | Reagovat

V podstatě je to stejný článek jako těch zmiňovaných x minulých. Nicméně opakování je matkou moudrosti a vždycky se najde někdo, kdo takové rady ještě nečetl, já se vždycky těším, že i v omílaném najdu něco nového, co mě překvapí, ale některá témata jsou nejspíše již vyčerpána. Nicméně nevadí, za mě máš velkou pochvalu, obhajovat gramatiku je důležité, spousta lidí si neuvědomuje, že je to náš největší národní poklad. A co se týče délky článku, přijde na to, kolik času člověk má a jestli se třeba aspoň zkusí začíst a tak se může klidně stát, že člověk přečte i sáhodlouhý román, do kterého si myslel, že se nikdy nepustí. ;-) Designe svým způsobem hezký, jen tak úplně nechápu, co mají sloni společného z létajícími bojovníky.

22 Ki Ki | E-mail | Web | 26. února 2016 v 22:20 | Reagovat

Děkuji moc za všechny komentáře, nečekala jsem, že se jich sejde tolik :) A že bude tolik dalších nápadů, které by rozhodně své místo v článku zasloužily.

[9]: Odstavce jsou opravdu důležité a ty by v článku zrovna za zmínku stály. Líbí se mi ta poznámka, že čím delší je text, tím by měly být odstavce kratší - tohle je totiž něco, s čím já si moc nevím rady - dělení odstavců.

[11]: Se střídáním malých a velkých písem jsem se na blogu zatím nesetkala, ale dokážu si představit, jak se text musí složitě číst :)

[12]: Zkusím se podívat :)

[13]: Tak to doufám, že v tomto článku není moc gramatických chyb, už jsem tu zpětně našla překlep! :)
Musím ale podotknout, že tohle někdy dobře vypadat může - ale jen za předpokladu, že obrázek bude překrytý zčásti průhledným pozadím, takže nebude tolik výrazný. Pokud je ale text přímo na obrázku, mnohdy ani nelze přečíst, to je pravda.

[14]: Také netuším, jak bych to pojmenovala, myslím ale, že přesně vím, co tím myslíte :) Tohle mi samozřejmě také vadí, ale hlavní je pro mě to, že pak čtu některé řádky už po několikáté anebo je přeskakuji... Pak si čtení ani pořádně nevychutnám :)

[15]: Ano, žlutou na růžové jsem už také potkala!
Přesně v této citaci vidím mé učitele, to už je asi naprosto vžitá věta xD

[16]: V nedávné době jsem zjistila, že ono to kontrolování kolik A4 má text se projevuje hlavně u autorů, kteří píší povídky. Neříkám, že všichni, ale často to slýchávám... Asi se hold potřebujeme občas pokochat tím, kolik moc jsme toho stvořili :)
Ale jsem ráda, že se nachází takoví, kteří čtou i dlouhé články :)

[17]: "Čtecí režim" mě upřímně nikdy nenapadl používat, dobré řešení :)

[18]: Asi mám štěstí, ale já narážím velmi často na takovéto lenochy - a to nejen na blogu.

[19]: Děkuji, je to milé :)

[20]: Ono také hodně záleží na tématu :) Já samozřejmě respektuji to, že někdo čte raději krátké články - já sama občas také sháním ke čtení spíš kratší, zvlášť když nemám v danou chvíli moc času.

[21]: Ten design můžu docela lehce vysvětlit - můj blog se pouze jmenuje podle slonů, jinak je zaměřen na povídky (název jedné mé povídky je právě Sloni v ráji). A na design jsem použila obrázek z Final Fantasy VII, když jsem psala fanfikci, kterou jsem zde chtěla zveřejnit. Tu jsem ale nakonec zhodnotila za nepovedenou, a tak máme na památku pouze tento design :)

23 Bia Bia | E-mail | Web | 27. února 2016 v 11:05 | Reagovat

S valnou většinou (tebou uvedených "bodů") souhlasím. Potěšilo mne, že jsi nepsala útočně. Prostě jsi jen sepsala, co tobě při návštěvách blogů vadí a za to máš ode mě jedničku s hvězdičkou (a palec nahoru k tomu :D )
To, co mne nejčastěji odrazuje od 'dočtení' článku či opětovné návštěvě blogu je nezajímavý obsah nebo třebas styl psaní.
Zvláště mne odrazuje začátek "Ahojte", "Lidičky" atp.. O následných gramatických chybách, jež následují po tomto úvodu snad ani nemusí být řeč... ;-) :-P

Jen jsem se chtěla zeptat, podle čeho volíš barevné kombinace ty. Existují nějaké "manuály" nebo tak něco? (Poněvadž to by se mi hodilo - já jsem na design úplné poleno a menší rada by se mi hodila... Děkuji :-) )

24 Ki Ki | E-mail | Web | 28. února 2016 v 14:18 | Reagovat

[23]: Děkuji :)
Já barevné kombinace většinou tvořím tak od oka... Řídím se tím, že nekombinuji teplé a studené barvy a snažím se nedávat výrazné odstíny všech barev, pouze vždy zvolím výraznou tu hlavní.
Existují stránky, kde si stačí pouze vybrat barvu, kterou chceš mít použitou a vybrat si ještě její odstín - samy se ti ukáží barvy, které k sobě ladí. Nebo jen jejich odstíny. (Např. http://paletton.com/#uid=13z0u0k46qs00++00++5Z4tij97 ) Já osobně jim moc nevěřím, některé kombinace mi rvou oči, samozřejmě ale opět záleží na názoru a já toto řešení nemůžu zatajit xD
Dále jsou k dohledání obrázky barevných kombinací a palet, ze kterých pak stačí kapátkem vzít barvu a jen použít. :)
Myslím, že tohle je tak všechno, co bych mohla doporučit...
Kdybys potřebovala pomoct barvy zvolit nebo zhodnotit design, ráda ti pomůžu. Nejsem expert, ale můžu ti nabídnout k dispozici alespoň můj názor. Bez obav případně piš na e-mail nebo do komentářů, ráda se i jen podívám na tvé designy! :)

25 Bia Bia | E-mail | Web | 29. února 2016 v 22:19 | Reagovat

[24]: Moc děkuji za odkaz, poučení i za tip s kapátkem. Pokusím se to prozkoušet, ale co se týče zdobení a odhadu na barvy vážně to nemám v oku - výsledkem jsou potom hodiny strávené u PC s cílem najít alespoň trochu ladící barvy, přičemž to nakonec stejně vzdám a vracím se k černo-bíle verzi. Momentálně můj designérský um asi o krůček povylezl v evolučním žebříčku, protože jsem se dostala až na kombinaci ŠEDO-černé! (U mě úspěch!) 8-) :-P

P.S.: Koukla jsem na Tvé minulé designy a rozhodla jsem se jít slavnostně někam zahrabat, jelikož já jsem ztracený případ a ty jsi grafická čarodějka! :-)

Za pomoc bych byla vážně vděčná - s GIMPem, Inkscapem, atp. - s tím vším se teprve učím a mé schopnosti jsou stále ještě teprve v plenkách... ;-) :-)
Pomoc rozhodně nemůžu odmítnout, ale nerada bych jí zneužila (avšak za ohodnocení bych byla šťastná jako blecha v kožichu...). :-) :-P 8-)

26 Ki Ki | E-mail | Web | 29. února 2016 v 22:41 | Reagovat

[25]: Kéž by čarodějka xD Ale děkuji, tvůj komentář mě potěšil :)
V pořádku, já pomůžu ráda, pokud to tedy bude v mých silách. Klidně piš, s čím potřebuješ pomoct nebo co "ohodnotit". :) Kdybys chtěla, můj e-mail je ki1rinne@gmail.com (z těch komentářů to kolikrát nejde přečíst! xD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama