Dotazník!

Zabere jen pár minut a otázky jsou vhodné jak pro stále čtenáře, tak pro nové návštěvníky.

Nová adresa

Navštivte slony v ráji, nové články vychází tam!
________________________________________________________

Jemná kritika blogů, jež jsou součástí našeho života aneb… Sloni se hlásí o slovo!

7. listopadu 2015 v 15:06 | Ki Rinne |  Ostatní články
V dnešní době už tuto naši společnou zálibu nemůžeme nazvat zvláštní. Nicméně toto je názor pravděpodobně jen nás - když se někde zmíním, že mám blog, lidé se na mě koukají tak nějak… zvláštně. Nevím, jestli se to děje jen mně, ale jejich pohledy to jasně naznačují.
Tenhle článek ale nemá být o kecech, co se mně kdy stalo, ty jsem zařadila jen do úvodu. Dneska bych si s vámi chtěla pohovořit na téma blogu - co třeba já zrovna považuji za skvělé, co bych změnila… Proto také ten název. Částečně si spolu zakritizujeme, ale rozhodně se tu mihne i nějaká ta pochvala. Budete tedy kritičně-chválit se mnou? ^^
Abych nezapomněla, na názory jsem se ptala také Yuki. Jinak jsem ale autorem článku já.


Ještě na úplný začátek bych chtěla vyjádřit svou vděčnost blog.cz za existenci mých povídkových slonů. Ano, nemusela jsem se registrovat zrovna na blog.cz, na výběr je spousta dalších možností. Přesto jsem ráda, že je tato "zvláštní" záliba součástí mého života.

Dobře, začneme tedy. Co je to blog tedy vysvětlovat nemusím, že?

První si probereme nějakou tu pochvalu. To dobré na začátek.
Yuki mi k mým otázkám u tohoto bodu napsala tři slova - téma týdne, nápověda a rady, vlastní design. Musím říct, že s ní ve všech souhlasím. Rozhodně téma týdne je pro mě něco téměř nedocenitelného. Je to něco, co mi každý týden dává nápad na nějakou povídku nebo mě nutí alespoň nad něčím přemýšlet. Nevadí, když k danému tématu nenapíši žádný článek, i tak už nějaká ta úvaha proběhne.
Nápověda a rady - tento bod je dle mého názoru důležitý, i když pro někoho třeba zbytečný. Přeci dá vždycky všechno najít na Googlu.
Vlastní dess, to už je pro mě lepší. Já hrozně ráda vytvářím vlastní designy, je to pro mě jakási další kreativní činnost. Navíc nám blog.cz umožnuje si design vytvořit skoro podle svého. Je nespočet možností, jak vzhled vylepšit, udělat něco jiného, než mají ostatní anebo jej vytvořit podle tématiky našeho blogu. Toto je pro mne tedy velkým kladem.
Přidala bych ještě jeden bod, který je podle mě tím největším kladem. Blog.cz nám dělá reklamu. Ať už článkem, který napíšeme pod téma týdne, nebo možností TopListu, aktuálních článku, aktuálních odkazů, komentářů pod články… Čím více odkazů totiž vede na náš blog, tím je pro vyhledavač zajímavější. Myslím, že hezky popsané je to na Srdci blogu.

Teď ta opravdová kritika. Zase vám napíšu, jak mi odpověděla Yuki, teprve poté napíšu něco více: hlavní stránka - špatná úroveň článků, deníčkové blogy. A tady už se nám názory poněkud rozcházejí. Ano, podle mě na hlavní stránce jsou chvílemi opravdu články, které mají poněkud horší úroveň. Ať už nám neříkají nic nového, nebo mají otřesnou gramatickou podobu (článek bez velkých písmen by se také našel), stále se najdou i ty lepší články. Podle Yukiina názoru to dělá blogu.cz horší pověst. A zrovna s tímhle tedy souhlasit musím. Nicméně já bych zase na těch článcích pochválila jednu dobrou věc - blog.cz se nám tím snaží dělat reklamu, ukázat nám články. A pak ještě jedna věc: kolik asi tak blogů musí při výběru obejít, než najdou něco trochu vyhovujícího? Nestojí za malou pochvalu i ta práce?
Deníčkové blogy to je něco, co je dnes opravdu oblíbené. Lidé se rádi dělí o své zážitky a zkušenosti, ale také čtenáři se na tyto blogy rádi vracejí. V tomto případě ale nevím, čím to je. Vždycky jsem si myslela, že deník je něco, co má ukrývat naše myšlenky před ostatními. A ne je rovnou dávat veřejně do světa. Ale na druhou stranu, pokud by byl zápis (článek) zajímavý, není důvod se s ním nepodělit. Jen bych moc nepsala o tom, jak jsem šla do školy a ujel mi autobus. Chce to zajímavější děj.
Další můj bod kritiky bych nazvala "vykecávání před články". Já hodně navštěvuji povídkové blogy, vždyť také jeden sama vlastním. Ale co úplně nenávidím, je, když si rozkliknu článek a vybafne na mě úvod delší než sama povídka. Autor se většinou chce pochlubit tím, co dělal, kde byl atd. Ale musí to psát před článek s jinou tématikou? Tohle podle mě dost čtenářů odradí - já třeba nechci znát to, jak je autorovi špatně.
Autorský klub. A opět má připomínka. Všude jsou články od autorů v AK. Jenže když se zadíváte na stránky tohoto klubu, zjistíte, že vy tu šanci mít nebudete. Asi nikdy. Vždyť přece existují i další blogy, které se snažili o tuto myšlenku, ne? Omyl! Mám pocit, že jsem jich sice viděla více, ale oni prostě nejsou aktivní! K čemu to pak tedy je? Já bych upřímně chtěla někam, kde třeba budou díla i dalších autorů (nejlépe povídkářských), kde si budu moct přečíst jejich články… Takže další z přání zahozených do šuplíku a navěky zamčených na dva západy.

A teď jen pár slůvek nakonec, už vás dál otravovat nebudu, dostáváme se totiž skoro k tisíci slov. Vlastně bych ráda pár otázek i na vás. Co si myslíte o blog.cz? Co a jak by šlo změnit? Jak vy to máte s podobnými nápady jako je Autorský klub? Chtěli byste si založit blog i jinde, třeba na blogspotu nebo estránkách?

Tímto se s vámi loučím a udržujte nás v paměti,

Ki a Yuki.

zdroj obrázků:

Další články v rubrice:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete mé reakce na vaše komentáře?

Ano
Ne

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 15:23 | Reagovat

Jo, design :-) Já jsem počítačový antitalent, takže jsem se spokojila s šablonou :-) Do určité míry to také něco vypovídá, že? Třeba že jsem líná to nějak měnit, či prostě to, že jsem na to moc blbá :-)
Ale je spousta blogů, co mají design hodný závisti a já si vlastně ani nepřečtu, co píší, neboť můj starý počítač ani není schopný ten blog otevřít...
Jinak, já jsem se sama přiřadila k deníkářům, protože osobně mám raděj historky ze života, než z říše fantazie.
Ale nevím, zda jsem typická deníkářka :-) Píšu spíš myšlenky, co mě zrovna napadly.
AK mě trošku mrzí. Moc jsem se tam chtěla dostat, protože jsem měla pocit, že je to přeci jen nějaké uznání, ale postupem času jsem došla k tomu, že to není až tak dokonalé společenství, jak se mi ze začátku zdálo... Některé články jsou vysloveně příšerné :-)
Ale popravdě, nějak nedokážu přijít na to, jak odlišit kvalitní autory, snad jen, kdyby si o tom hlasovali sami blogeři. Všichni :-) Třeba představit na každý víkend tři blogery a nechat ostatní, aby pro ně hlasovali s tím, že mohou dát každému jen jeden hlas. Ale nemusí :-)

2 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 19:06 | Reagovat

Blog.cz ako taký milujem. Cez túto stránku som si našla úžasných kamarátov, ľudí, ktorí sú rovnako crazy ako ja, s ktorými si mám vždy čo povedať. Objavila som úžasné zákutia, prečítala krásne články. Aj ked s tvojim názorom čiastočne súhlasím. Ak mám povedať pravdu, na väčšinu blogov, ktoré navštevujem som narazila náhodne, čiže vôbec neboli dávané ako články dňa alebo ako blogy dňa. Niektoré články týždňa si čítam ak ma zaujmú, iné ani nie. Ja osobne blogerov nikdy nekrititujem, pretože aj ja som nejako začínala a tých počiatkoch boli aj moje články krapec za nič. Človek na sebe musí pracovať a zlepšovať sa, hlavne sa nevzdať. :-) Pekný článok, páči sa mi, že ho niekto napísal, kedže som nič podobné ešte nečítala.

3 Marka Marka | Web | 8. listopadu 2015 v 15:03 | Reagovat

:) ano, s písmem jsem hýbala nedávno, takže jsem přemýšlela, jak se to osvědčí :) teď jsem to pozměnila, děkuji za kritiku, ... děkuju, budu ráda, když to aspoň někdo bude číst

4 Ki Ki | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 12:25 | Reagovat

[1]: S příšernými články jsem se v AK setkala, občas se tam totiž na něco ke čtení zajdu podívat... Ale i tak mi přijde škoda, že nikdo další už nemá možnost se zapojit.
Hlasování by byl dobrý nápad, s tím musím souhlasit. :)

[2]: Já jsem také ještě začátečník, pokud to tak můžu po 4 měsících říci :) Snažím se také nekritizovat, jen třeba říci nějak jemně svůj názor, co bych zlepšila... Koneckonců, mně by se ale někdo trochu kritizující hodil, řekl by mi, co dělám špatně xD Děkuji :)

[3]: Třeba jsem jen já slepá xD Ale děkuji, teď je to písmo mnohem lepší :)

5 Marka Marka | Web | 15. listopadu 2015 v 17:38 | Reagovat

ano! :) souhlasím s těmi klady :) jediné, co mi tu chybí ke kladu je přehlednost :) musím říct, že až na pár malých vyjímek, tak na blog.cz, jak v nastavení, tak na hlavní stránce blogu všechno víceméně hledám jen chvíli :) myslím, že to mají vymyšlené skvěle a dlouho to ladili, ale vyladili to tak, že člověk se netrápí s tím, jak to všechno najít :) na jiných stránkách, kde jsem strávila třeba jen díky tomuhle den jsem se setkala s tím, že na první pohled nebylo vůbec zřejmé, jak si nastavit vlastní design - což je bod navíc pro náš blog.cz, protože i vlastní design, pokud se člověk amatérsky vyzná v nastavení lehce nastaví
co je záporem je dle mého přetížená doména - sama mám blogy, na kterých nejsem aktivní, protože jsem třeba zapomněla heslo a déle jak 3 měsíce jsem tam nebyla a přesto blogy stále existují - pokud lidi chtějí ze svých starých blogů čerpat, mají si to zálohovat -> takže není jediný důvod, proč nesmazat staré blogy - což je směřováno na lidi, co tohle mají na starost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama